Rozwiązania dedykowane

Szafy na wino

Oferujemy urządzenia i rozwiązania w zakresie przechowywania i prezentacji wina. W naszej ofercie znaleźć można zarówno typowe urządzenia do przechowywania i prezentacji wina jak i wykonywane na indywidualne zamówienie specjalistyczne szafy na wino.

Przykładowe specjalistyczne szafy na wino (na zamówienie):

PRZYKŁADOWE SZAFY NA WINO – od projektu do efektu

Szafy na wino w Hotelu Marriott Renaissance na warszawskim Lotnisku Chopina

Zespół szaf na wino w czarnym wykończeniu. Elegancko podświetlone są wyróżniającym się elementem wystroju.

szafa_na_wino_1
Szafa na wino w Hotelu Hilton w Łodzi

Jest częścią kompletnego wyposażenia gastronomii realizowanego przez Tanake. Została zintegrowana z panelową zabudową ścian restauracji. Wraz z eleganckimi bufetami stanowi główny element przyciągający uwagę gości hotelowych w tym pomieszczeniu.

szafa-na-wino_HL
Szafy na wino w poznańskiej restauracji Młyńska 12
szafa-na-wino_Mlynska12
Szafa na wino wykonana dla Hotelu Hilton Gdańsk
szafy-na-wino_Hilton
BFT (Baku Flame Towers) w Azerbejdżanie

Szafy na wino stanowią mocny efektowny akcent wystroju wnętrz.
Natomiast wyposażenie baru zostało wzbogacone o szafę na owoce. Jest wbudowana w tylną jego część.

szafa-na-wino_BFT2

Szafa na wino wykonana dla Hotelu Grand w Sopocie
szafa-na-wino_Grand-Sopot2
Szafa na wino w sopockim Hotelu Sheraton
szafa-na-wino_Sopot
Szafy na wino wykonane dla Hotelu Sheraton w Ufie

Szafy wykonane na zamówienie, wyposażone w oświetlenie i ruszty do układania butelek.
Fotki z etapu produkcji.

szafy-na-wino_Sheraton_UFA_ok
Hotel Hilton w Kijowie

Oprócz szaf na wino elegancki zestaw zawierał pasujące do nich szafy do przechowywania owoców i warzyw w koszach oraz prezentacji serów i wędlin na hakach.
Kolorowa, dyskretnie podświetlona ekspozycja przyciąga uwagę gości hotelowych i tworzy harmonijną, spójną wizualnie całość.
Szafy zostały pięknie wkomponowane w projekt wnętrz hotelu.

szafa-na-wino-HK1

szafa-na-wino-HK2

szafy-na-wuno_Kijow

Szafa na wino w krakowskiej restauracji

Trzydrzwiowa, prawy bok przeszklony. Wyposażona w delikatne oświetlenie LED o ciepłej barwie.
Półki w dwóch rodzajach – poziome i skośne. Regulacja temperatury na sterowniku.
Szafa ładnie spasowana z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

szafa_na_wino_Farina
Szafa na wino w warszawskiej restauracji SILK&SPICY

Szafa wykonana na zamówienie, dwudrzwiowa, stal polerowana, oświetlenie LED o zimnej barwie.
Na życzenie klienta zastosowano jeden rodzaj poziomych półek.
Szafa wyposażona w agregat wewnętrzny.

szafa-na-wino_Tajska-1

Dostawa i montaż szaf na wino

Przed zamówieniem szafy na wino, zawsze zwracamy szczególną uwagę na dokładne uzgodnienie z klientem wszystkich szczegółów wykonania urządzenia. Powstają precyzyjne rysunki techniczne, które ilustrują dokonane uzgodnienia.

Sheraton-Ufa-rysunki_01
Sheraton-Ufa_rysunki_02

szafa-na-wino_priv

Szafa na wino w domu

W ciągu ostatnich dwóch lat dała się zauważyć tendencja instalowania profesjonalnych szaf na wino również w prywatnych rezydencjach i apartamentach w nowoczesnym budownictwie. Nie bez wpływu na tę tendencję pozostaje zapewne wzrost kultury picia wina w Polsce w ogóle. Coraz większa ilość specjalistycznych sklepów oferuje ogromny wybór win a grono jego miłośników jest nie tylko coraz bardziej liczne, ale również coraz bardziej świadome sposobów przechowywania i serwowania wina. Ci, dla których kolekcjonowanie win i ich degustowanie stało się obszarem zainteresowania czy nawet pasji, decydują niekiedy o włączeniu profesjonalnej szafy na wino w skład wyposażenia swojej kuchni czy salonu powierzając produkcję i montaż szafy na wino naszej firmie.

Kuchnia roku 2015

Szczególnie pięknie prezentują się szafy na wino dostarczone przez naszą firmę do apartamentu na Mokotowie. Projekt tej kuchni został w 2015 r. uznany za najlepszy w Europie. Pracownia architektoniczna nadzorująca całość prac otrzymała wyróżnienie. Nasz udział w tym ekskluzywnym projekcie polegał na dostawie i montażu szaf na wino oraz maszynerii chłodniczej. Agregat został ulokowany poza samą kuchnią, zatem nie słychać go i nie widać z tego pięknego pomieszczenia. Zdjęcia, które prezentujemy, zostały wykonane przez Panią Hannę Długosz.

szafa_na_wino_Mokotow
regaly_ok

Profesjonalizm i prestiż

Specjalnie dopasowana do projektu wnętrza, wykonana na zamówienie witryna na wino jest rozwiązaniem prestiżowym i specjalistycznym. Zapewnia zarówno prezentację wina w bardzo atrakcyjny sposób jak i odpowiednie temperatury przechowywania.

Szafy na wino są projektowane z jednej strony zgodnie ze wskazówkami klienta a z drugiej w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie techniczne. Stąd efekt końcowy charakteryzuje się zarówno estetyką wykonania jak i funkcjonalnością, które to cechy są szczególnie pożądane np. w hotelach i restauracjach wyższej klasy.

Szafy na wino na ogół są projektowane jako urządzenia do podłączenia do centralnej instalacji chłodniczej. Ten sposób wydaje się właściwy z uwagi na redukcję hałasu w pomieszczeniu, gdzie eksponujemy wino.

Istnieją różne możliwości prezentowania butelek wina w szafie na wino. W tej mierze kierujemy się życzeniem klienta. Przykładowe możliwości po lewej.

Wysoka jakość materiałów używana do tworzenia indywidualnie projektowanych szaf na wino w połączeniu z atrakcyjnym wzornictwem czyni z naszych szaf na wino idealne uzupełnienie wystroju wnętrz restauracji i hoteli.

Przykładowe typowe szafy na wino:

Witryna Wine 185
Wine-185_ok2
Witryna Wine Collection 185
Wine-Collection-185_ok1

Stoły na wino

Butelki z winem można również przechowywać w specjalnie do tego celu projektowanych i wykonywanych stołach na wino. Taki stół jest wyposażony w szuflady przystosowane do butelek na wino. Urządzenie utrzymuje w szufladach zadaną temperaturę i pozwala serwować wino zgodnie z wymaganiami danego gatunku. Agregat zapewniający produkcję chłodu na potrzeby stołu na wino instaluje się w oddaleniu aby odgłos jego pracy nie był słyszany w pomieszczeniu restauracji a jego bryła nie zakłócała wystroju wnętrza. Oferujemy szerokie możliwości dopasowania stołu do koncepcji wystroju pomieszczeń. Dostępne są rozmaite materiały, z których można wykonać blat (np. granit, stal, HPL, płyty fornirowane) oraz fronty szuflad (np. HPL, płyty fornirowane). Tym samym stół na wino może stać się atrakcyjnym i luksusowym elementem wystroju wnętrza.

stoly-na-winoDział obsługi klientów
tel. (+48) 022 336 90 39
fax (+48) 022 336 90 09

Recepcja
tel. (+48) 022 336 90 00

TANAKE
ul. Puławska 426
02-884 Warszawa
mazowieckie
Zobacz na mapie >