JAKIE URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE POWINNY ZNALEŹĆ SIĘ W KAWIARNI?

Kawiarnia to miejsce, w którym możemy napić się nie tylko dobrej jakości kawy, ale też innych napojów, ciepłych i zimnych. Wyprodukowanie każdego z nich wymaga kilku urządzeń, które znacznie przyspieszą obsługę i zagwarantują najwyższą jakość napoju. Co w takim razie jest niezbędnym wyposażeniem każdej dobrej kawiarni?

Ekspres do kawy

Absolutne minimum, bez którego żadna kawiarnia nie rozpocznie swojej pracy. Istnieje kilka rodzajów ekspresów – przelewowe, ciśnieniowe, kolbowe, automatyczne. Niektóre są w stanie zrobić kilka kaw jednocześnie, co znacznie przyspiesza pracę. To, jaki znajdzie się w danej kawiarni, zależy wyłącznie od właściciela.

Spieniacz do mleka

Czasami w zestawie z ekspresem, czasami osobno. Niezbędny, by stworzyć mleczną piankę idealną dla każdego podniebienia!

Syfon do bitej śmietany

Robiona na miejscu bita śmietana zawsze będzie smaczniejsza od tej gotowej, kupionej w sklepie. Pomaga w przyrządzaniu dodatków do niektórych rodzajów kaw, deserów i gorącej czekolady.

Wyciskarka do soków

Nie wszyscy przychodzą do kawiarni, by napić się kawy. Czasem rodzice kupują swoim dzieciom sok ze świeżo wyciskanych owoców, a wtedy niezbędna jest wyciskarka. W upalne dni orzeźwiającym soczkiem nie pogardzą również dorośli.

Kostkarka i kruszarka do lodu

Jak najlepiej schłodzić napój, jeśli nie za pomocą kilku kostek lodu? Kostkarka stworzy ładne i równe kostki lodu sama, co oszczędza masę czasu i wysiłku, a kruszarka odpowiednio pokruszy lód, by zmieścił się do kubeczka i wyglądał zjawiskowo w każdym koktajlu.

Inne wyposażenie

Najlepiej smakuje świeżo zmielona kawa, dlatego warto mieć pod ręką młynek do kawy. Trzeba również pamiętać o odpowiednim czyszczeniu wszelkich naczyń, sztućców. Do tego niezbędna będzie kapturowa zmywarka do naczyń i wyparzarka, która pozwoli utrzymać higienę.

Jakie-urządzenia-gastronomiczne-powinny-znaleźć-się-w-kawiarniDział obsługi klientów
tel. (+48) 022 336 90 39
fax (+48) 022 336 90 09

Recepcja
tel. (+48) 022 336 90 00

TANAKE
ul. Puławska 426
02-884 Warszawa
mazowieckie
Zobacz na mapie >