SZATKOWNICA DO WARZYW W ROLI GŁÓWNEJ, CZYLI WSZYSTKO O WYPOSAŻENIU WEGETARIAŃSKIEJ KNAJPY

Restauracje, knajpy i bistra oferujące potrawy dla wegan czy wegetarian są obecnie bardzo modne i popularne. Różnorodna karta dań, profesjonalna obsługa i atrakcyjne wnętrze nie są jednak gwarancją sukcesu w gastronomii. Serce knajpy wegetariańskiej, czyli kuchnia, powinna być wyposażona w świeże, wysoko jakościowe produkty oraz odpowiedni sprzęt, taki jak szatkownica do warzyw.

W jaki sposób działa szatkownica do warzyw?

Szatkownica do warzyw to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w dużej, jak i w mniejszej gastronomii, gdzie każdego dnia do przygotowywania potraw zużywa się duże ilości warzyw.

Profesjonalna szatkownica powinna zawierać co najmniej kilka wymiennych tarcz z oczkami o różnej średnicy tak, aby można było regulować wielkość krojonych elementów, od plastrów aż po wiórki. Bardzo często urządzenie umożliwia również krojenie warzyw w słupki. Dla szybkiej i prostej pracy szatkownica do warzyw posiada dwa otwory. Jeden z nich jest odpowiednio duży, by pomieścił warzywa w całości, a drugi przeznaczony jest do mniejszych kawałków. Wydajność szatkownicy często określa się poprzez podanie ilości warzyw lub owoców, które można poszatkować w ciągu godzinnej pracy urządzenia. Profesjonalna szatkownica jest w stanie posiekać nawet 50 kg różnych produktów. Ważne, aby urządzenie było łatwe w czyszczeniu oraz miało dużą moc.

Za pomocą szatkownicy, oprócz warzyw i owoców, można również rozdrabniać różnego rodzaju bakalie, takie jak orzechy, rodzynki czy suszone morele.

Inne urządzenia niezbędne w wegetariańskiej knajpie

O tym, jakie sprzęty będą potrzebne w lokalu wegańskim lub wegetariańskim, decyduje rodzaj serwowanych potraw. W przypadku ciast, zup i zdrowych koktajli na pewno konieczny będzie mikser lub blender. Natomiast jeśli w karcie znajdą się świeże soki, pomocna może okazać się wyciskarka wolnoobrotowa bądź sokowirówka.

Niezależnie od tego, jaki profil ma prowadzona przez nas knajpa czy restauracja, w każdej profesjonalnej kuchni z pewnością niezbędny będzie specjalistyczny sprzęt, który ułatwi i przyspieszy pracę. W wegetariańskiej knajpie, gdzie większość dań jest pochodzenia roślinnego, niewątpliwie sprawdzi się szatkownica do warzyw.

Szatkownica-do-warzyw-w-roli-glownej-czyli-wszystko-o-wyposazeniu-wegetarianskiej-knajpyDział obsługi klientów
tel. (+48) 022 336 90 39
fax (+48) 022 336 90 09

Recepcja
tel. (+48) 022 336 90 00

TANAKE
ul. Puławska 426
02-884 Warszawa
mazowieckie
Zobacz na mapie >